Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Trenčiansky hrad

nahlad

Trenčiansky hrad sa týči nad mestom na vysokom brale. Trenčiansky hrad bol postavený na mieste slovanského hradiska a od 11. storočia slúžil ako kráľovský strážny hrad. K jeho najstarším pamiatkam patrí románska rotunda, no zaujme aj Matúšovou vežou z čias panovania palatína Matúša Čáka Trenčianskeho. V dolnej časti hradu sa nachádza delová bašta, kaplnka a najmä povestná Studňa lásky, známa legendou o tragickej láske Turka Omara ku krásnej Fatime. K zaujímavým objektom hradu patría aj historické kasárne a Hodinová veža. O tom, že jeho múrov sa dotkla dávna história, svedčí aj rímsky - latinský nápis vyritý do hradnej skaly, ktorý pochádza z roku 179 a je najsevernejšou pamiatkou na pobyt Rimanov v strednej Európe. Vznikol na počesť víťazstva vojsk Marka Aurélia nad Kvádmi v roku 179. Z hradu možno do mesta zostúpiť po unikátnom Farskom schodisku, po ktorom kráčali nohy slovenských predkov už v 16. storočí.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Máj - August Po - Ne 9.00 - 17.30
September Po - Ne 9.00 - 16.30
Október - Apríl Po - Ne 9.00 - 15.30

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie