Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Svätojánsky kostol (Stred Európy)

nahlad

Svätojánsky kostol (Kostol sv. Jána) pochádza z 13. storočia, je postavený pri Kremnických Baniach. Prečo tento kostol stojí uprostred lúk není dones presne známe, traduje sa o ňom množstvo povestí. Vraj bol postavený na tomto mieste preto, aby žiadna z okolitých 6 obcí nebola znevýhodnená, keďže mal slúžiť nielen veriacim jednej obce. Zaujímavosťou v kremickej oblastí je geografický Stred Európy. Symbolický Stred Európy v podobe balvana sa nachádza pri západnom múre kostola. Na pamätníku sú osadené tabuľky, pripomínajúce historické medzníky Slovenska: prijatie Ústavy SR, Vyhlásenie Slovenskej republiky dňa 1. januára 1993.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie