Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Štiavnická cyklomagistrála

nahlad

Prostredie Štiavnických vrchov je atraktívne svojou nádhernou prírodou a vodnými nádržami tajchami, ktoré dnes slúžia na rekreačné účely. V okolí Banskej Štiavnice nájdete aj niekoľko zaujímavých cyklotrás. Nachádza tu systém lesnej cestnej siete, ktorá pretkáva celé Štiavnické vrchy. Na bicykli môžete navštíviť aj Banskú Štiavnicu, klenot medzi Slovenskými mestami. Nájdete tu množstvo historických pamiatok ako aj Banské múzeum s podzemnými expozíciami. Váš výlet na bicykli do Štiavnických vrchov bude nielen poznaním prírody, ale aj histórie baníctva, ktoré k tejto oblasti neodmysliteľne patrí.

Cyklistické trasy:

  • Ladzany - Klastavská dolina - Klastava - Baďan - Jazero Počúvadlo - Sedlo Peciny - Štiavnické Bane - Banská Štiavnica - Podhorie - Močiar - Jalná - Trnavá Hora
  • Voznica - Richňavská dolina - Richňavské jazerá - Sedlo Peciny
  • Klastava - Beľuj - Prenčov - Sv. Anton - Banská Štiavnica
  • Križovatka na Vysokú - Štampoch - Bohunice - Jabloňovce - Baďan

Adresa

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie