Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Starý zámok Banská Štiavnica

nahlad

Starý zámok v Banskej Štiavnici, veľká trojloďová bazilika, leží na výbežku vrchu Paradajz. Starý zámok sa skladá z dvoch častí. Nadzemná časť bola miestom, kam pochovávali telá mŕtvych. V podzemnej časti sa odkladali kosti vybrané pri kopaní nových hrobov. Jedna z bášt hradu bola zase používaná ako väzenie a mučiareň. V súčasnosti sa v Starom zámku nachádza múzeum. Starý zámok ponúka expozíciu barokovej plastiky, svetoznámeho banskoštiavnického fajkárstva, alebo kováčskeho umenia. Počas leta je sprístupnená zvonová veža Starého zámku, z ktorej budete mať nezabudnuteľný výhľad na mesto.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Január - Apríl Ut - So 8.00 - 16.00
Máj - September Po - Ne 9.00 - 18.00
Október, November Ut - So 8.00 - 16.00
December Ut - Ne 8.00 - 16.00

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie