Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Spišská Sobota

erb

Spišská Sobota je klenotom architektonických a umeleckých pamiatok na Spiši. Bola jedným z najvýznamnejších spišských miest. Spomedzi všetkých si táto mestská časť Popradu uchovala svoju jedinečnosť a neopakovateľnosť až do dnešných dní. V Spišskej Sobote sa zachovali gotické, renesančné i barokové meštianske domy. Prevažná časť pochádza zo 16. a 17. storočia. Mnohé z nich v súčasnosti poskytujú reštauračné a hotelové služby, v niektorých sú umiestnené kultúrne a štátne inštitúcie. Najvzácnejšou architektonickou pamiatkou je pôvodne neskororománsky kostol sv. Juraja z roku 1273, ktorý bol v roku 1464 goticky prestavaný. Neskorogotický hlavný oltár je z roku 1516 a pochádza z dielne majstra Pavla z Levoče. Celá mestská časť bola v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie