Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Spišská Nová Ves

erb

Spišská Nová Ves je mestom ležiacim prakticky na hranici Národného parku Slovenský raj - druhej najnavštevovanejšej destinácii Slovenska hneď po Vysokých Tatrách. Je ideálnym východiskom pre milovníkov turistiky po drsných a zároveň malebných roklinách Národného parku Slovenský raj, pre obdivovateľov pamiatok zapísaných do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, ako aj pre záujemcov o miestami nenápadné, ale o to vzácnejšie pamiatky Gotickej cesty.

V meste nájdete najdlhšie šošovkovité námestie v Európe, sprístupnenú najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku (vysokú 87 m), najmenšiu a najmladšiu ZOO na Slovensku, jedinečnú a impozantnú novodobú mozaiku v Chráme Premenenia Pána, najväčší sklenený kríž, Provinčný dom so štukovou výzdobou a kartušami so symbolikou, Mariánsky morový stĺp so sochou Immaculaty, v klasicistickou slohu postavenú radnicu a Evanjelický kostol, secesnú Redutu postavenú a dodnes slúžiacu pre divadelné, koncertné a kaviarenské účely. Bohatá ponuka kultúrnych a športových podujatí po celý rok poskytuje dostatok možností pre príjemný pobyt. Atraktivitu mesta zvyšujú aj Spišské divadlo a Divadlo Kontra, kiná, Galéria umelcov Spiša, Múzeum Spiša, krytá plaváreň a kúpalisko, wellness, fitness a squash a bowling centrum, krytá strelnica, tenisové kurty, jazdecký areál, lyžiarske stredisko, prímestské športové letisko, na ktorom môžete absolvovať svoj prvý parašutistický alebo tandemový zoskok.

V neďalekom okolí sa nachádza najdlhší riečny kaňon na Slovensku, 25 pomenovaných vodopádov v 8 sprístupnených skalných roklinách, množstvo turistických chodníkov a cyklistických trás.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 369 km
  • Košice 91 km
  • Poprad 27 km

Oficiálna pozvánka mesta Spišská Nová Ves:

"Verím, že Spišská Nová Ves si Vás vďaka unikátnym sakrálnym i svetským kultúrnym pamiatkam sústredeným v historickom jadre hneď získa. Neďaleký Slovenský raj, naša zoologická záhrada a množstvo kultúrnych podujatí a široká ponuka trávenia voľného času poskytuje dostatočnú ponuku ako pre milovníkov umenia tak i pre vyznávačov športu."

PhDr. Ján Volný, PhD-primátor mesta

Musíte vidieť:

  • Provinčný dom
  • Reduta
  • Farský kostol

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie