Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Spišská Kapitula

erb

Spišská Kapitula, cirkevné starobylé mestečko sa nazýva aj slovenským „Vatikánom“. Je charakteristické katedrálou s dvomi románskymi vežami. Od roku 1776 je sídlom Spišského biskupstva. Cirkevní hodnostári odtiaľto už v dávnej minulosti organizovali cirkevný život nielen na Spiši, ale po celom Slovensku. Najvýznamnejšou stavbou mestečka Spišská Kapitula je prekrásna neskororománska Katedrála sv. Martina. Spomedzi pamiatok si zaslúži pozornosť aj románska travertínová plastika Biely lev (Leo Albus), oltár v Zápoľského kaplnke a prekrásne renesančné epitafy Imricha a Štefana Zápoľského. Spišská Kapitula je ako súčasť komplexu, ktorý tvorí Spišský hrad, Spišské Podhradie, kostol sv. Ducha v Žehre a mesto Levoča, zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie