Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Sninské rybníky

nahlad

Rekreačná oblasť Sninské rybníky sa nachádza približne 3 km od Sniny v doline Bystrého potoka. Pôvodne vznikla pre rozvoj rybárstva, neskôr sa stala známou najmä vďaka prírodným kúpaliskám. Okrem možnosti športového rybolovu (rybník Mlynisko) ponúka výborné možnosti pre pešiu turistiku. Je východiskovým bodom pešej turistickej trasy na Sninský kameň, odkiaľ sa dá pokračovať k najväčšiemu sopečnému jazeru na Slovensku - Morskému oku. Obľúbená je aj u cyklistov, ktorí z nej absolvujú jazdy Vihorlatským pohorím po trase bývalej úzkokoľajky. Je prirodzeným prepojením okolitých obcí Kolonica a Zemplínske Hámre, ktoré ponúkajú ďalšie zaujímavosti - Astronomické observatórium na Kolonickom sedle či Gazdovský dvor Huta v Zemplínskych Hámroch. Nachádza sa tu tiež vojnový cintorín z 1. svetovej vojny Giglovo (335 m n. m.).

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie