Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Skanzen - Múzeum ľudovej architektúry Bardejovské Kúpele

nahlad

Skanzen v Bardejovských Kúpeľoch bol otvorený ako prvé múzeum ľudovej architektúry na Slovensku. Nachádza sa v ňom 24 obytných, sakrálnych, hospodárskych a technických stavebných objektov, ktoré reprezentujú ľudovú kultúru a staviteľstvo slovenského a rusínskeho etnika, žijúceho v regiónoch horného Šariša a severného Zemplína. Väčšina objektov pochádza z 19. a prvej polovice 20. storočia a typologicky patrí k dreveným stavbám karpatského typu. Sú tu zastúpené štyri druhy stavieb:

  • obytné zrubové domy- ich najrozšírenejšie varianty
  • rôzne hospodárske stavby
  • technické stavby
  • sakrálne stavby

Najstaršie i najvzácnejšie sú drevené zrubové chrámy východného obradu z 18. storočia prenesené z obcí Zboj a Mikulášová. Po komplexnej obnove skanzenu v roku 2009 pribudli ešte tri významné objekty – roľnícke domy z Bardejova a Richvaldu a zvonica z Janoviec, ktorá bola postavená ešte v roku 1700.

Otváracie hodiny:

Sezóna Utorok - Nedeľa
Letná sezóna (1. máj - 30. september) 9.30 - 12.00 / 12.30 - 16.30
Mimo sezóna 9.30 - 12.00 / 12.30 - 15.00

Vstupné:

Druh Cena
Základné vstupné 1,50 €
Zľavnené vstupné 1,00 €
Deti 0,50 €
Poplatok za foto 1,50 €
Poplatok za video 3,00 €
Poplatok za sprevádzanie 10,00 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie