Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Šarišské múzeum Bardejov

nahlad

Umelecko-historické a prírodné zbierky Šarišského múzea patria k najcennejším na Slovensku. Múzeum má jedinú samostatnú špecializovanú expozíciu ikonopisných pamiatok východného obradu na Slovensku. Sú tu vystavené ikony - maľby na dreve od 16. do polovice 19. storočia, na ktorých návštevník môže sledovať vývin ikonopisnej tvorby karpatských ikon. K ďalším exponátom patria ikony na plátne s tematikou Posledného súdu, vyšívané cirkevné rúcha a cirkevný mobiliár. V goticko-renesančnej radnici múzeum prezentuje stredoveké dejiny Bardejova. Exponáty dokumentujú rozvinutú remeselnú výrobu, cechový život, obchod, textilnú výrobu, spôsob a výkon mestskej samosprávy, mestské právo a obranu, stredovekú knižnú kultúru, školstvo a výtvarné umenie. Zo zbierkových predmetov je pozoruhodná zbierka gotických plastík, cechové predmety, originálne pečatidlo z roku 1453, vzácne pokály z benátskeho skla, Malá Kalvária, ktorá je dielom Majstra Pavla z Levoče, či briliantový prsteň cisárovnej Alžbety.

Otváracie hodiny:

Sezóna Utorok - Nedeľa
Hlavná sezóna (1.5. - 30.9.) 9.30 - 12.00 , 12.30 - 16.30
Mimo sezóna (1.10. - 30.4.) 9.30 - 12.00 , 12.30 - 15.00

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie