Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Sabinov

erb

Mesto Sabinov získalo mestské výsady už v roku 1299. V roku 1405 bol Sabinov povýšený na slobodné kráľovské mesto, čo mu prinieslo rad ďalších privilégií. Koncom 15. storočia sa stal Sabinov členom Pentopolitany - združenia piatich východoslovenských miest, ku ktorému patrili ešte Košice, Prešov, Bardejov a Levoča. Sabinov sa dodnes pýši zachovaným historickým jadrom, ohraničeným zvyškami stredovekého mestského opevnenia. Dominantou mesta sú radnica a gotický kostol sv. Jána Krstiteľa zo začiatku 14. storočia. Práve kostol zasvätený sv. Jánovi Krstiteľovi je najvýznamnejšou a súčasne najstaršou architektonickou pamiatkou Sabinova. Najcennejší je hlavný oltár, ktorého originál sa nachádza v národnom múzeu v Budapešti a pochádza z dielne majstra Pavla z Levoče. Vedľa kostola stojí renesančná budova bývalého evanjelického lýcea z roku 1530, dnes sa tam nachádza piaristické gymnázium.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie