Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Ružomberok

erb

Moderné mesto Ružomberok dýchajúce dávnou históriou obklopené prekrásnymi horami poskytuje vynikajúce možnosti pre turistiku počas celého roka. Minulosť mesta Ružomberok je ovplyvnená výrobou papiera. K jedinečným zážitkom patrí návšteva mauzólea slovenského buditeľa a kňaza Andreja Hlinku. K najvzácnejším pamiatkam mesta Ružomberok patrí rímskokatolícky Kostol sv. Ondreja a kalvária. Navštíviť možno aj Liptovské múzeum so stálymi expozíciami či Galériu Ľudovíta Fullu, aj v zahraničí uznávaného slovenského výtvarníka.

Vzdialenosť od letísk:

  • Poprad 75 km
  • Bratislava 267 km
  • Košice 194 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie