Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Rimavská Sobota

erb

Rimavská Sobota vo svojom strede ukrýva štvorcové Hlavné námestie, ktoré je chránené radom historických meštianskych domov. Dominantou námestia je Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa, stojaci uprostred. Z ďalších historických pamiatok je potrebné spomenúť budovu Okresnej knižnice Mateja Hrebendu – bývalý župný dom, či evanjelický kostol. Dnešné Hlavné námestie je jadrom mesta, z neho sa v minulosti odvíjala výstavba ostatných častí. Preto pri pohľade zhora vidieť sústavu pravidelných ulíc, rovnobežných so štyrmi stranami námestia.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie