Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Prešov

erb

Prešov je medzi slovenskými kráľovskými mestami doposiaľ neobjaveným drahokamom. Nájdeme tu jednu z najvýznamnejších technických pamiatok na Slovensku - národnú kultúrnu pamiatku Solivar, gotickú Konkatedrálu sv. Mikuláša, barokovú Kalváriu, Židovskú synagógu, gréckokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa so vzácnou replikou Turínskeho plátna, Múzeum vín a mnoho iných zaujímavostí. V blízkosti Prešova sa nachádzajú ruiny piatich hradov a slávne Dubnické opálové bane, kde bol nájdený najväčší opál na svete, ktorý bol pre svoju prekrásnu farbu nazvaný Harlekýn. Prešov sa ako jediné slovenské mesto môže popýšiť tým, že cez jeho historické centrum prechádza 49. rovnobežka. Ďalšou zaujímavosťou Prešova je, že sa tu nachádza 325 nehnuteľných kultúrnych pamiatok. Historické centrum mesta je od roku 1950 jednou z najstarších mestských pamiatkových rezervácií na Slovensku. Slanské vrchy i Šarišská vrchovina v tesnej blízkosti Prešova sú vhodné aj pre milovníkov pešej turistiky a cykloturistiky.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie