Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Poprad

erb

Láka vás história spojená s prírodou? Potom vás určite poteší návšteva Popradu. Poprad, desiate najväčšie mesto na Slovensku, vďaka svojej polohe dostal prívlastok vstupná brána do Vysokých Tatier. Nádherné prostredie tatranských štítov tvorí jedinečnú kulisu vašich výletov do okolia. Poprad je mesto s najväčším počtom kostolov na Slovensku, keďže sa skladá z piatich spišských mestečiek, ktoré mali svoj kostol a po reformácii k nim pribudli ďalšie. Najviac kostolov užívajú rímskokatolíci, nasledujú evanjelici, po jednom majú pravoslávni, gréckokatolíci a baptisti. V židovskej synagóge dnes sídli tlačiareň. Najvýznamnejšou pamiatkou je ranogotický Kostol svätého Egídia s bohatou freskovou výzdobou. Jej súčasťou je najstaršie vyobrazenie Tatier. Letisko Poprad-Tatry je najvyššie položeným medzinárodným letiskom v strednej Európe (718 m n. m.).

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie