Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Podtatranské múzeum Poprad

nahlad

Podtatranské múzeum v Poprade patrí medzi najstaršie múzeá na Slovensku, v roku 1876 ho založil Uhorský karpatský spolok. Múzeum sa nachádza v budove v pseudorenesančnom slohu z roku 1886. Múzeum spravuje aj tzv. Wernerov dom v Spišskej Sobote z 15. storočia. Pýchou múzea je nález travertínového výliatku mozgovej časti lebky predneandertálskej ženy v Gánovciach. Jej vek sa odhaduje na 120 000 rokov. Objavil ju domáci obyvateľ Koloman Koky, ktorý ju predal údajne len za 100 korún archeológovi J. Petrbokovi. Múzeum má bohatú knižnicu (asi 17 000 zväzkov). Unikátna je nemecká gramatika sanskrtu a učebnica turečtiny s priloženou paralelnou arabskou a perzskou gramatikou, staršie hebrejské vydanie známeho právnického diela Šulchan aruch (Prestretý stôl), ktorého autorom je palestínsky rabín Joseph Quaro žijúci v rokoch 1488-1578.

Múzeum ponúka tieto stále expozície:

  • Budova Poprad: Gánovce - životné prostredie neandertálskeho človeka, Pravek a včasný stredovek pod tatrami, Poprad v storočiach, Príroda známa neznáma, Výroba modrotlače z dielne Elemíra Montška v Hranovnici, Ľudové plastiky
  • Budova Spišská Sobota: Cechy a remeslá, Meštianske bývanie, Vznešenosť a pokora

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Október - Apríl Ut - Pia 9.00 - 16.00
  So, Ne 12.00 - 16.00
Máj - September Ut - Pia 9.00 - 17.00
  So, Ne 13.00 - 17.00

Cenník:

Vstupné Cena
Základné vstupné 1,50 €
Deti, študenti, dôchodcovia 0,70 €
Rodinné vstupné (2 dospelí + 2 deti) 3,00 €
Kombinovaná vstupenka - dospelí 3,00 €
Kombinovaná vstupenka - deti 1,50 €
Školské výpravy (viac ako 10 detí) 0,70 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie