Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Podolínec

erb

Podolínec je mestská pamiatková rezervácia s malebným historickým námestím obkoleseným renesančnými domami a farským kostolom s úchvatnými stredovekými nástennými maľbami, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Zaujímavosťou dedinky Podolínec sú ja zachované mestské hradby z 13. storočia, ktoré sú jedinečnou historicou pamiatkou. Pozornosť si zaslúži aj dom č. 15, ktorý je pôvodne gotickou stavbou z 15. storočia. Dedinka Podolínec je lákadlom histórie, ktorá je spojená s tradičným slovenským folklórom.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 360 km
  • Poprad 36 km
  • Košice 124 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie