Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Piešťany

erb

Navštívte svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany. Piešťany preslávil výskyt sírneho bahna a geotermálnej vody s liečivými účinkami na zápalové ochorenia. Najväčší rozmach kúpeľov nastal v roku 1889 keď sa z malého mestečka Piešťany stalo kúpeľné mesto. Okrem množstva možností pre wellness a liečebné procedúry tu nájdete aj zaujímavé historické pamiatky ako napríklad Napoleonské kúpele. Za povšimnutie tiež stoja umelecké plastiky, ktoré nájdeme v Kúpeľnom parku. Na Kolonádovom moste sa nachádza socha muža, ktorý láme barlu. Táto socha sa stala v roku 1894 symbolom mesta a dnes je súčasťou jeho znaku. Piešťany sú typické aj svojím bohatým kultúrnym životom a športovým vyžitím. Prebiehajú tu rôzne podujatia ako Piešťanský hudobný festival, Organové dni, Country lodenica, multimediálny festival Hodokvas alebo medzinárodná veslárska regata. Piešťany vám poskytnú dostatok zážitkov pre príjemné spomienky.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 87 km
  • Poprad 260 km
  • Košice 375 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie