Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Piaristický kláštor Prievidza

nahlad

Na ulici Andreja Hlinku sa nachádza najvýznamnejšia pamiatka Prievidze- Piaristický kláštor. Tento barokový kláštorný komplex rádu piaristov patrí medzi jedinečné barokové stavby v strednej v Európe. Súčasťou kláštora je Piaristický rímskokatolícky kostol Najsvätejšej Trojice a Nanebovzatia Panny Márie, ktorý pochádza z 18. stor. Kláštorný komplex je podľa návrhu talianskeho architekta Biberlliho. V kláštore sídli aj Hornonitrianske vlastivedné múzeum, ktoré nám umožňuje oboznámiť sa s históriou mesta Prievidza.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie