Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Oravský hrad

nahlad

Oravský hrad možno nazvať „orlím hniezdom“ vybudovanom na vysokej skale nad okolitou krajinou a jeho vznik potvrdzuje aj listina z roku 1241. Počas storočí prešiel Oravský hrad rukami mnohých majiteľov, až nakoniec v roku 1800 vyhorel. Oravský hrad je jedným z najpríťažliveších hradov na Slovensku s tromi vstupnými bránami s tunelom, pod ktorým sa nachádza spleť sprístupnených podzemných chodieb. Obľúbené sú jeho nočné strašidelné prehliadky a rôzne divadelné predstavenia. V priestoroch hradu sídli Oravské múzeum s archeologickými, prírodovenými, etnografickými či historickými expozíciami.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
November - Marec Po - Ne 10.00 - 15.00
Apríl Po - Ne Zatvorené
Máj Po - Ne 8.30 - 17.00
Jún Po - Ne 8.30 - 17.30
Júl, August Po - Ne 8.30 - 18.00
September Po - Ne 8.30 - 17.00
Október Po - Ne 8.30 - 16.00

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie