Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Oravská priehrada

nahlad

Oravská priehrada, nazývaná aj Oravské more, jej šíre vody a krásna prírodná scenéria sú magnetom milovníkov oddychu, vodných športov a jedinečnej ľudovej architektúry a umenia. Z piatich osád zatopených vodou sa zachovalo len návršie s barokovým kostolom a kalváriou, ktoré uprostred vody vytvorilo ostrov nazývaný Slanický ostrov alebo tiež Ostrov umenia. Dnes sa tu nachádza unikátna expozícia histórie a ľudovej tvorby tejto oblasti. Oravská priehrada ponúka neopakovateľný zážitok z výletov loďou až na ostrov.

Turistické trasy:

Názov lokality Nadmorská výška Celkový čas Značka
Námestovo 614 m 0:00 h
Prehaliny 905 m 1:15 h
Pri studničke 1020 m 1:45 h
Magurka 1107 m 2:00 h
Pri studničke 1020 m 2:15 h
Prehaliny 905 m 2:45 h
Slanická Osada 645 m 3:45 h
Námestovo 614 m 4:30 h  

Zdroj: turistikaonline.sk

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie