Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Nový zámok Banská Štiavnica

nahlad

Nový zámok v Banskej Štiavnici bol postavený v rokoch 1564 až 1571 na Dievčenskom vrchu. Nový zámok bol jednou zo strážnych veží, ktoré chránili mesto pred vpádom Turkov. Pevnosť bola niekoľkokrát rekonštruovaná, ale dodnes si zachovala šesť podlaží a množstvo nárožných bášt a strieľní. V budove Nového zámku nájdeme expozíciu protitureckých vojen na Slovensku. Z najvyššieho poschodia Nového zámku budete mať nádherný výhľad na mesto.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Január - Apríl Ut - Pi, Ne 8.00 - 16.00
Máj - September Po - Ne 9.00 - 17.00
Október - December Ut - Pi, Ne 8.00 - 16.00

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie