Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Národný park Muránska planina

nahlad

Územie Muránskej planiny sa nachádza v západnej časti Slovenského Rudohoria a predstavuje geomorfologicky významné krasové územie. Jeho jadro tvorí vápencovo - dolomitická planina s početnými krasovými útvarmi. Vďaka jej neprístupnosti a odľahlosti sa zachovali prirodzené ekosystémy. Oblasť je vhodná pre pešiu, lyžiarsku turistiku, ale na svoje si určite prídu aj cyklisti. Najzaujímavejším miestom je okolie zrúcaniny Muránskeho hradu. Na jeho území sa nachádza viac ako 150 nesprístupnených jaskýň vyše 50 ponorov a vyvieračiek, ale aj množstvo povrchových krasových javov, ako sú škrapy, krasové jamy, závrty, tiesňavy, skalné veže, bralá a pod.

Zvláštnosťou národného parku je chov polodivokých koní – huculov pre potreby lesného hospodárstva. Najvyšším vrcholom je Fabova hoľa (1 439 m n. m. ). Najrozsiahlejším jaskynným systémom je Bobačka (2 221 m dlhá výverová jaskyňa so sifónmi, podzemnými jazierkami a kvapľovou výzdobou). Celková dĺžka krasovej oblasti od Červenej Skaly po západné výbežky za Tisovcom dosahuje cca 25 km.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie