Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Odporúčané múzeá a galérie na Slovensku

Na Slovensku nájdete múzeá a galérie, stačí sa rozhodnúť, o aký druh máte záujem Ručíme však za to, že každé z nich dokáže nadchnúť svojimi exponátmi. Či už sú to banské múzeá, prírodovedné s tajmi a krásami slovenskej prírody, vlastivedné, múzeá so zbierkami vzácnych mincí alebo archeologické ukrývajúce staroveké vykopávky a artefakty dávnej doby. Nájsť ich možno skoro v každom meste či mestečku, pretože celá krajina dýcha minulosťou z rôznych oblastí života Slovenska.

Rovnako v každom kúte krajiny nájdete rôzne typy galérií výtvarného umenia. Najvzácnejšie umelecké poklady starých aj moderných majstrov zhromažďuje Slovenská národná galéria, kde majú svoje miesto známi slovenskí aj zahraniční výtvarníci. Ďalšie galérie nájdete v okresných mestách. V Banskej Bystrici a Nitre je to Štátna galéria, v Ružomberku Galéria Ľudovíta Fullu, jedného z najznámejších výtvarníkov Slovenska, na Orave v Dolnom Kubíne Oravská galéria vystavujúca diela významnej maliarky Márie Medveckej.

Ponúkame Vám zoznam odporúčaných múzeí a gelérii na Slovensku:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie