Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Moravská cyklotrasa

nahlad

Moravská cyklotrasa, ktorá je zároveň náučným chodníkom sa vinie unikátnou prírodou nivy rieky Moravy. Svojich návštevníkov láka rozmanitosťou rieky a jej mŕtvych ramien, lúkami a lužnými lesmi. Týmto územím prechádzala do r. 1989 hranica medzi bývalým Československom a Rakúskom, tzv. Železná opona. Dnes je táto oblasť súčasťou najdlhšieho súvislého európskeho pásu prírody, známeho pod medzinárodným označením Green Belt.

Oficiálna pozvánka:

"Moravská cyklotrasa nesie v sebe symboliku. Vedie v línii bývalej železnej opony, ktorá v minulosti oddeľovala totalitný režim od demokratickej Európy. Nedotknutá príroda, ticho, bohatá fauna a flóra sa tu zachovali možno práve vďaka obmedzenému prístupu na toto územie v minulosti. Touto trasou povedie budúca medzinárodná cyklistická trasa, ktorá nás znovu spojí s Európou. Pripravovaný cyklomost ponad rieku Morava - medzi bratislavskou Devínskou Novou Vsou a rakúskym Schlosshofom je ďaľsím symbolickým momentom spájania sa, otvárania sa svetu a spoznávania našich susedov. Buďte preto u nás vítaní!"

Pavol FREŠO, predseda Bratislavského samosprávneho kraja

Kontaktné údaje

Adresa

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie