Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Mincovňa Kremnica

nahlad

Kremnická mincovňa patrí medzi najstaršie a nepretžite pracujúce podniky v Európe, ktorá jestvuje už od 14. stor. Dodnes sa v nej razia štátne platidlá, pamätné mince a medaily. V 16. storočí mala mincovńa charakter samostatnej fortifikačnej stavby s vlastným arzenálom zbraní. V mincovni sa nachádza aj bývala pokladnica, zaklenutá na renesančný stĺp. Dnešná fasáda budovy je v klasicistickom slohu. Mincovňa v Kremnici vyrábala mince pre štáty ako Alžírsko, Tunis, Kubu, Rep.Guinea, Sudan, Rep.Mali a v posledných rokoch aj pre Bangladéš, Mauretániu, Slovinsko, Ukrajinu a Indiu. Koncom 19. storočia bola mincovňa jedinou mincovňou uhorského kráľovstva.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie