Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Malokarpatské múzeum Pezinok

nahlad

Po dvoch rokoch rekonštrukčných prác je Malokarpatské múzeum v Pezinku od 18.novembra 2008 opäť otvorené pre verejnosť. Za využitia financií z fondov EÚ a zriaďovateľa múzea, Bratislavského samosprávneho kraja, prešla budova múzea a pivníc kompletnou rekonštrukciou. Naša inštitúcia sa profiluje ako regionálne múzeum so silným akcentom na vinohradníctvo, vinárstvo a najmä víno z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Práve víno je stredobodom pozornosti, pretože ono je výsledným produktom, o ktorý sa návštevník zaujíma najviac. Pre návštevníkov múzeum ponúka prehliadku pivničnej expozície s najväčšou zbierkou vinohradníckych lisov v strednej Európe, príležitostné výstavy na rôzne témy, tvorivé dielne pre školy a degustácie malokarpatských vín vo svojich jedinečných priestoroch. Je organizátorom podujatia Sviatku sv. Urbana, medzinárodného šachového turnaja Memoriál Richarda Rétiho, Keramických trhov a je jednou zo zastávok počas Dňa otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste. Spolu s občianskym združením Museum Vinorum je organizátorom Pezinských vínnych pivníc. Múzeum usporadúva príležitostne výstavy aj v zahraničí (napr. výstava Vinohrady, víno, ľudia bola v septembri 2005 prezentovaná v Európskom parlamente v Štrasburgu, neskôr vo Viedni a v Miloticiach, ČR). Z hľadiska personálneho obsadenia má naša inštitúcia okrem odborných pracovníkov a technického personálu aj vlastného someliéra.

Otváracie hodiny:

Deň Čas
Pondelok zatvorené
Utorok 9.00 - 12.00 / 13.00 - 17.00
Streda 9.00 - 12.00 / 13.00 - 17.00
Štvrtok 9.00 - 12.00 / 13.00 - 17.00
Piatok 9.00 - 12.00 / 13.00 - 17.00
Sobota 10.00 - 17.00
Nedeľa 14.00 - 17.00

* v zimnom období (november - marec) v nedeľu zatvorené

Cenník:

Vstup Cena
Dospelí 2,00 €
Deti od 7 do 18 rokov a študenti 1,00 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie