Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Levoča

erb

Levoča patrí medzi najkrajšie historické mestá na Slovensku. Už v roku 1317 bola kráľovským mestom. V meste je zachované množstvo pamiatok – Chrám sv. Jakuba, radnica, evanjelicky kostol, stredoveký pranier a viac ako 60 meštianskych domov. V druhom najväčšom kostole na Slovensku, v Chráme sv. Jakuba, sa nachádza najvyšší drevený neskorogotický oltár na svete – oltár Panny Márie a sv. Jakuba Apoštola z dielne Majstra Pavla z Levoče definítivne dokončený v roku 1517. Je vysoký 18,6 a široký 6,2 metra. Zaujímavá je tiež radničná budova mesta Levoča z konca 15. storočia s alegorickými freskami na južnej fasáde. Historické centrum obklopuje mohutný gotický hradobný systém s dĺžkou 2,5 km. Je takmer kompletne zachovaný – z 15 bášt a veží sa zachovalo šesť, z toho tri brány. Historické jadro mesta Levoča je od roku 2009 zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie