Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kysuce a Javorníky

nahlad

Rázovitá oblasť Kysúc je miestom kopaníc a záhadných kamenných gulí. Členená Kysucká krajina sa vyznačuje smrekovými lesmi, nádhernými lúkami a poľanami. Územie má hlboko rezaný reliéf vymodelovaný eróziou. Najvyšším vrchom východnej časti pohoria je Veľká Rača (1236 m) a západnej časti Veľký Javorník (1071 m). Odhodláte sa zdolať jeden z týchto dvoch kopcov? Alebo si urobíte výlet na obidva? Turistika v turistickej oblasti Kysuce a Javorníky je nielen pobytom v nádhernej prírode, ale hlavne poznaním okolitých zvláštností a fenoménov ako je napríklad prírodná pamiatka Korňanský ropný prameň, alebo záhadné kamenné gule, ktorých vznik nie je dodnes objasnený. V zimných mesiacoch je toto pohorie navštevované hlavne lyžiarmi, pre ktorých sú tu vybudované veľké lyžiarke strediská. Spoznajte čaro Kysuckej prírody, ktorá ponúka aj nádherné historické pamiatky v prírode.

Turistické trasy:

Názov lokality Nadmorská výška Celkový čas Značka
Turzovka 471 m 0:00 h  
Živčákova 787 m 1:00 h  
Korna 540 m 2:00 h  
Korniansky ropný prameň 548 m 2:45 h
Turzovka - Predmier 486 m 3:00 h

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie