Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kúpele Vyšné Ružbachy

nahlad

Charakteristika:

Príďte si vychutnať relax na úpätí národných parkov – TANAP a PIENAP – a vyskúšajte blahodarné účinky vody z prameňa Izabela, ktorý svoju pomoc zdraviu poskytuje už viac ako 400 rokov. Z veľkej lásky dal bývalý majiteľ, poľský šľachtic Zamoysky, postaviť exkluzívny Biely dom pre svoju manželku Izabelu, španielsku princeznú. Pri jeho výstavbe šľachtica inšpiroval veľkolepý palác v Monte Carlo. Neskôr bol podľa Izabely pomenovaný aj jeden z minerálnych prameňov, ktorý obsahuje významné množstvo kalcia, magnézia, lítia a dokonca má antidepresívne účinky. Práve termálnou vodou z prameňa Izabela je naplnený ďalší skvost tohto prostredia, jazierko Kráter, v roku 1967 vyhlásené za chránený prírodný výtvor. Viac ako 50 rôznych procedúr vám umožní oddýchnuť si a zregenerovať svoje sily. Kúpele Vyšné Ružbachy ponúkajú liečbu v oblasti srdca, ciev, psychiky, onkologických a ženských chorôb. Môžete využiť aj ponuku voľnočasových aktivít, od tenisu cez nordic walking, hubárčenie a turistiku.

Kontaktné údaje

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie