Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kúpele Sklené Teplice

nahlad

Charakteristika:

V krásnej doline na úpätí Štiavnických vrchov nájdeme kúpele Sklené Teplice. Teplota prameňov sa pohybuje od 37°C až do 52°C. Kúpele Sklené Teplice sa využívajú sa na liečbu pohybového aparátu a chorôb nervového ústrojenstva. Zimy tu bývajú mierne, vďaka čomu je návšteva kúpeľov Sklené Teplice vhodná v ktoromkoľvek období. Návštevníci kúpeľov sa vďaka výbornej polohe môžu venovať aj aktívnej turistike v okolitých Štiavnických vrchoch.

V kúpeľoch možno nájsť ojedinelý jaskynný termálny kúpeľ „Parenica“, ktorý sa radí medzi európske unikáty. Liečivá voda s teplotou 42 °C z termálnych prameňov ústi priamo do jaskyne a svojou teplotou vyhrieva prírodný jaskynný bazén.

História:

Obec Sklené Teplice začína písať svoju slávnu históriu už v roku 1340, keď za panovania kráľa Karola Róberta vznikla obec Skleno. Sklené Teplice boli vtedy známe výrobou skla.

Prvá zmienka o kúpeľoch je z roku 1550. V tom čase už vzácne horúce pramene využívali bohatí feudáli – majitelia štiavnických a kremnických baní, v ktorých sa ťažilo zlato a striebro. Význam liečivých prameňov opísal dokonca vo svojej medicínskej štúdii aj Matej Bel.

Najslávnejšie udalosti sa udiali za panovania Márie Terézie, kedy sa uskutočnil prvý vedecký celosvetový kongres v kúpeľnej obci Sklené Teplice. Vedec Anton von Born predstavil metódu nepriamej amalgamácie (spôsob oddeľovania vzácnych kovov od ostatnej rudy). Tejto významnej udalosti sa zúčastnil aj J.W.Goethe, ktorý bol nielen spisovateľom, ale aj vášnivým mineralógom.

Indikácie:

V prípade liečby kúpeľných hostí na základe Návrhu na kúpeľnú liečbu typu B sa liečia indikácie:

  • VI / 2,3,9,10,11,12
  • VII / 1,3,5,6,7,8,9
  • XII / 4, 8

V prípade liečby kúpeľných hostí na základe Návrhu na kúpeľnú liečbu typu A sa liečia indikácie:

  • VI / 1,4,7,8
  • VII / 2,4,10,11

Kontaktné údaje

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie