Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kremnica

erb

Kremnica je starobylé banícke mesto s historickým mestským hradným komplexom v centre s karnerom a kostnicou. Nachádza sa v ňom 6 expozícií kremnického Múzea mincí a medailí. Uprostred námestia stojí Kostol sv. Kataríny. Jeho pýchou je vzácny organ, ktorého nádherný zvuk si návštevníci vychutnať počas tradičného letného podujatia Kremnický hradný organ. V Kremnici sídli Štátna mincovňa, ktorá je najstaršia na svete. Mestský hrad Kremnica je chránený opevnením, na ktoré sa napájajú mestské hradby, ktoré možno zaradiť medzi najzachovalejšie na Slovensku.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 179 km
  • Poprad 160 km
  • Košice 240 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie