Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kostol sv. Ondreja v Komárne

nahlad

Na ulici Palatínovej sa nachádza dominantná stavba nielen ulice, ale aj mesta - kostol sv. Ondreja. Prvý kostol, o ktorom sa môže s určitosťou tvrdiť, že stál v blízkosti dnešného kostola sv. Ondreja, postavili v rozmädzí rokov 1674-1677 jezuiti .Vežu kostola, na ktorej je stála na medenej guli 2 m vysoká socha svätého Ondreja využívali ako strážnu vežu mesta. Okolo kostola bol katolícky cintorín obkolesený ohradou.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie