Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kostol sv. Františka z Assisi v Hervartove

nahlad

Jedna z najvzácnejších sakrálnych stavieb na Slovensku. Rímskokatolícky kostol sv. Františka z Asissi v obci Hervartov je najstarším a najzachovanejšim dreveným kostolom na Slovensku. Postavili ho koncom 15. storočia z červeného smreka a má čisté gotické prvky. Jeho špecifickosť je najmä v tom, že patrí rímskokatolíckej cirkvi. Má dvojdielnu dispozíciu, chrámovú loď a presbytérium. Súčasťou kostola je malá sakristia a podvežie pod mohutnou kónickou vežou. Vnútorné zariadenie kostola zodpovedá tomu, že tento chrám je rímskokatolícky. Preto nemá ikonostas, ale hlavný oltár s o vzácnymi gotickými obrazmi z druhej polovice 15. storočia. Veľmi cenný je aj tabuľový obraz Posledná večera z roku 1653. Drevený kostol sv. Františka z Asissi bol v roku 2008 spolu s ďalšími siedmimi drevenými kostolmi zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie