Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Košice

erb

Najznámejšie historické pamiatky nájdete v druhom najväčšom meste Slovenska, v meste Košice. Košice sú prvým európskym mestom, ktoré získalo vlastnú erbovú listinu. Ďalšie prvenstvo sa spája so športom. Každoročne tu prvú októbrovú nedeľu štartuje najstarší európsky maratón, Medzinárodný maratón mieru. V centre mesta Košice nájdete najväčšiu mestskú pamiatkovú rezerváciu na Slovensku. Dominuje jej Dóm sv. Alžbety. Táto gotická katedrála má nádherný hlavný oltár, ktorý pozostáva zo 48 gotických malieb a sôch. Dóm sv. Alžbety je zároveň aj najvýchodnejšou gotickou katedrálou v Európe. Spolu so susednou kaplnkou sv. Michala a Urbanovou vežou vytvárajú komplex národnej kultúrnej pamiatky. Severozápadne od mesta Košice nájdete zrúcaniny Košického hradu. Iba podľa architektonických zvyškov možno usudzovať aké bolo zakomponovanie hradu do skalnatého terénu. Košický hrad a Dóm svätej Alžbety sú však iba zlomkom historicky zaujímavých budov, na ktoré natrafíte pri prechádzke týmto nádherným mestom.

Vzdialenosť od letísk:

  • Košice 10 minút od centra
  • Poprad 97 km
  • Bratislava 390 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie