Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Komárno

erb

Kde sa Váh vlieva do Dunaja leží mesto Komárno, ktoré patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku. Mestské práva mu udelil kráľ Béla IV. v roku 1265. Napriek tomu, že mesto opakovane ničili vojny a živelné pohromy - povodne, požiare, zemetrasenia, epidémie, zachovali sa tu hodnotné kultúrne pamiatky. Najvýznamnejšou je Komárňanská pevnosť, ktorá je najväčším pevnostným systémom rakúsko-uhorskej monarchie. Pre svoju historickú a architektonickú hodnotu je pevnosť vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Pevnosť začali budovať na mieste, a kde sa vytvoril brod použiteľný v každom ročnom období. Na svoju dobu to bola vyspelá pevnosť s piatimi bastiónmi. Historické jadro mesta je pamiatkovou zónou, kde sa chránia štyri desiatky pamiatok a tri národné kultúrny pamiatky. Komárno je rodiskom jedného z najslávnejších skladateľov operiet, Franza Lehára. Pamiatku skladateľa, komárňanského rodáka, si mesto pripomína každoročne Lehárových festivalom, medzinárodnou súťažou v prednese operetných melódií. Mesto je tiež rodiskom velikána maďarskej literatúry Móra Jókaiho. Pamiatku spisovateľa pripomínajú každoročne Jókaiho dni. Mimoriadnou turistickou atrakciou Komárna je Nádvorie Európy, ktoré vyrástlo v historickom centre mesta v r. 1999-2000. Na nádvorí stoja domy predstavujúce typickú architektúru 45 európskych krajín a regiónov.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 96 km
  • Poprad 289 km
  • Košice 318 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie