Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kežmarok

erb

Kežmarok možno nazvať tatranskou unikátnou perlou. Jeho jedinečnou historickou cennosťou je drevený artikulárny kostol zaradený do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Je jedným z piatich zachovaných kostolov svojho druhu v strednej Európe. Uličky mesta Kežmarok ukrývajú množstvo pamiatok – evanjelické lýceum so 150 000 zväzkami kníh, Kostol sv. Kríža a mnoho ďalších. V Kežmarku sa nachádza Kežmarský hrad - jediný úplne zachovaný hrad na Spiši. Prvá písomná zmienka o ňom je z roku 1463. Pôvodne mal dvojité hradby a vodnú priekopu. S hradom je spojený tragický príbeh poľskej princeznej Beáty Laskej. Kvôli návšteve Zeleného plesa ju dal manžel zamurovať do hradnej veže, kde strávila minimálne šesť rokov. Vyhliadková veža je dnes súčasťou prehliadky hradu.

Oficiálna pozvánka do mesta:

"Milí návštevníci a hostia, rada by som Vás privítala v meste Kežmarok, jednom z historických kráľovských miest na území historického regiónu Spiš. Kežmarok je pokladnicou architektúry minulých storočí. Pri prechádzke mestom nájdete mnoho zaujímavého a podnetného a som presvedčená, že sa Vám bude v meste Kežmarok páčiť."

Jana Gantnerová

Musíte vidieť:

  • Mestský hrad
  • Mestská radnica
  • Renesančná zvonica
  • Hradná kaplnka
  • Novobyzantský evanjelický kostol
  • Mestská reduta

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie