Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kaštieľ vo Svätom Antone

nahlad

Južne od Banskej Štiavnice natrafíte na barokovo – klasicistický kaštieľ vo Svätom Antone. Národná kultúrna pamiatka kaštiel v Svätom Antone dnes slúži ako múzeum. Nachádza sa tu poľovnícka expozícia, ktorá nadväzuje na historicko - spoločenské fakty a tradície. Jej súčasťou je aj zbierka vyše 2000 kusov trofejí a tiež zbierka abnormalít. Ku kaštieľu vo Svätom Antone patrí aj nádherný park a lesopark. Park pôsobí veľmi romanticky vďaka studničke s kamennými lavičkami, umelo navŕšenej jaskyni, dreveným mostíkom alebo altánkom.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Október - Apríl Ut - So 8.00 - 15.00
Máj - September Ut - Ne 8.30 - 16.00

Kontaktné údaje:

  • Telefón: +421 (0)915/821 973
  • Fax: +421 (0)45/692 19 55
  • www.msa.sk

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie