Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kaštieľ v Markušovciach

nahlad

Impozantný prekrásny rokokový kaštieľ v Markušovciach ponúka históriu aj oddych v tieni francúzskeho parku. Ak sa chcete započúvať do tónov vážnej hudby, stačí navštíviť niektorý z množstva koncertov, ktoré sa tu konajú. Kaštieľ bol vybudovaný v polovici 17. storočia a pôvodne mal pevnostný charakter. Pôvodnú podobu renesančnej pevnosti s kruhovými vežami na nárožiach zmenila veľká prestavba v rokokovom slohu v roku 1773. Po pamiatkovej obnove objektov je v kaštieli expozícia historického nábytku doplnená zbierkami aj z ďalších objektov východného Slovenska.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Máj Ut - Ne 9.00 - 17.00
Jún - August Po - So 9.00 - 17.00
  Ne 9.00 - 18.00
September, Október Ut - Ne 9.00 - 17.00
November - Apríl Ut - Pi, Ne 8.00 - 16.00

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie