Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Kaštieľ Strážky

nahlad

Renesančný kaštieľ tu vybudoval Gregor Horváth - Stansith. Viaceré expozície prezentujú zbierku historického nábytku a interiérových doplnkov z obdobia 17. - 19. storočia na Slovensku. Osobitnú expozíciu tvorí historická knižnica, ktorá zoznámi návštevníkov s dejinami obce i kaštieľa a s vývojom rodov, ktorým kaštieľ v minulosti patril. Významnú expozíciu v kaštieli tvoria obrazy Ladislava Mednyánszkeho. Pri kaštieli je udržiavaný anglický park.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Október - Apríl Ut - So 8.00 - 15.00
Máj - September Ut - Ne 8.30 - 16.00

Kontaktné údaje:

  • Telefón: 052/4581152
  • Fax: +421 (0)45/692 19 55
  • www.sng.sk

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie