Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Juhozápadné Slovensko

Aquapark Senec

Aquapark Senec

Len kúsok od Bratislavy nájdete rekreačno-relaxačný vodný svet Aquapark Senec, ktorý je vyhľadávanou atrakciou pre celoročný oddych detí aj dospelých. Príďte a vychutnajte si oddych v perličkových bazénoch, či adrenalín na vodných atrakciách.
BLACK RIVER golf park Bernolákovo

BLACK RIVER golf park Bernolákovo

Vychutnajte si hru golfu v naozaj nádhernom prostredí športovo najnáročnejšieho a naťažšieho golfového ihriska v Európe. Navštívte klub Golf Bernolákovo, ktorý je situovaný v historickom areáli s barokovým kaštieľom z 18. storočia.
Bratislava

Bratislava

Turisticky najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie mesto Slovenska patrí medzi najmladšie európske metropoly. Bratislava Vás pozýva do mesta modernej zábavy, do prekrásneho historického centra, či do národných múzeí a galérii.
Bratislavská cyklomagistrála

Bratislavská cyklomagistrála

Malé Karpaty sú oblasťou ako stvorenou pre cyklistov všetkých kategórií. Výlety na bicykloch po okolitých lesoch môžete spojiť s návštevou zaujímavých miest. Táto cyklomagistrála ponúka trasy s miernym stúpaním, cyklo chodník z Devína, jazdy po hrádzi.
Bratislavský hrad

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je historickou dominantou Bratislavy na hradnej skale vo výške 85 metrov. Svojim návštevníkom ponúka prehliadku výstavy ARS LITURGICA - Zlatníctvo v službách liturgie, neopakovateľný výhľad na mesto z areálu hradu.
Danubiana Bratislava

Danubiana Bratislava

Architektúra tu vo svojej rôznorodosti dáva príležitosť mnohým výstavným aktivitám. Návštevníci majú v Danubiane možnosť uvidieť prehliadky popredných svetových umelcov a nakúpiť v Art Shope.
Devínska Kobyla

Devínska Kobyla

Najznámejšou turistickou trasou v okolí Bratislavy je trasa na Devínsku Kobylu - najzápadnejší výbežok Karpát na Slovensku. Výlet na Devinskú Kobylu Vám ponúka výhľad na rieku Moravu pred jej ústím do Dunaja, národnú prírodnú rezerváciu a Sanberg.
Devínska Kobyla

Dóm sv. Martina v Bratislave

Pod Bratislavským hradom, na Rybnom námestí, stojí gotický Dóm sv. Martina s pozlátenou napodobeninou uhorskej kráľovskej koruny. Dóm sv. Martina je najvýznamnejšiu sakrálnu stavbu mesta a národnú kultúrnu pamiatku s dielami mnohých svetových umelcov.
Dôstojnícky pavilón Komárno

Dôstojnícky pavilón Komárno

Dôstojnícky pavilón bol postavený v rokoch 1858 až 1863 v neogotickom slohu, pripominajúcom anglickú gotiku. Návštevníkov láka 2 polygonálnymi nárožnymi vežami, nápisom VIRIBUS UNITIS na hlavnej fasáde a amfiteátrom na nádvorí.
Dunajská cyklomagistrála

Dunajská cyklomagistrála

Jedna z najobľúbenejších cyklotrás v strednej Európe a zároveň najfrekventovanejšia cyklistická trasa v Európe. Ak sa unavíte, zoskočte z bicykla a vychutnajte si krásy okolia. Dunajská cyklomagistrál je jedinečná krásnym prostredím povodia Dunaja.
Golf Club WELTEN Báč

Golf Club WELTEN Báč

Golf Club WELTEN Báč Vás určite očarí svojimi službami a pripraví Vám nezabudnuteľné zážitky na 18 jamkovom ihrisku. Tento Golfový Club Vám ponúka driving range, putting range, hru v noci a samozrejme golfovú akadémiu.
Hrad Červený kameň

Hrad Červený kameň

Mohutný a najkrajší zachovalý hrad pri Bratislave, dobre viditeľný najmä z väčších diaľok. Hrad Červený kameň ponúka múzeum historického bývania šľachty, prekrásnu lipovú alej, úchvatné interiéry a exteriéry s bohatou výzdobou.
Hrad Devín

Hrad Devín

Jeden z najstarších slovenských hradov, monumentálny historický hrad Devín stráži hranice na strategickej mohutnej skale nad sútokom riek Dunaj a Morava. Na hrade Devín si nenechajte ujsť expozície z minulosti Slovanov a unikátnu hradnú studňu s hĺbkou 55 metrov.
Hvezáreň Hurbanovo

Hvezáreň Hurbanovo

Navštívte najstaršiu hvezdáreň na Slovensku. V Hvezdárni v Hurbanove nájdete jedno z prvých európskych astrofyzikálnych observatórií, merania s najdlhším pozorovacím radom na Slovensku.
Komárňanská pevnosť

Komárňanská pevnosť

Najväčší, najvýznamnejší a najzachovanejší pevnostný komplex na Slovensku. Komárňanská pevnosť, ktorá bola najväčšou a najsilnejšou obrannou stavbou rakúsko-uhorskej monarchie, ponúka fortifikačnú architektúru 16 - 19. storočia a rôzne systémy opevnenia.
Komárno

Komárno

Navštívte jedno z najstarších miest na Slovensku, mesto na sútoku Váhu a Dunaja. Ponúka hodnotné kultúrne pamiatky, najväčší pevnostný systém Rakúsko-Uhorska - Komárňanskú pevnosť, jadro mesta, ktoré je pamiatkovou zónou a pravidelné kultúrne podujatia.
Kostol sv. Ondreja v Komárne

Kostol sv. Ondreja v Komárne

Nenechajte si ujsť dominantnú stavbu mesta - Kostol sv. Ondreja, ktorý svojich návštevníkov láka históriou 17. storočia a strážnou vežou mesta.
Kráľovské mestá - Pezinok, Svätý Jur, Modra

Kráľovské mestá - Pezinok, Svätý Jur, Modra

Kráľovské mestá Bratislavského kraja okúzlia návštevníkov svojou jedinečnosťou. Navštívte staré vinohradnícke mesto Pezinok, architektonicky najzachovalejšie vinohradnícke mesto Svätý Jur a mesto Modra, ktorého historické jadro je vyhlásené za pamiatkovú zónu.
Kráľovské mestá - Pezinok, Svätý Jur, Modra

Malé Karpaty

Malé Karpaty začínajú v Bratislave na Dunaji a tiahnu sa až po Nové Mesto nad Váhom. Zapísali sa tiež do dejín druhej svetovej vojny, počas ktorej okolité lesy slúžili partizánom ako miesto bojov o oslobodenie Bratislavy. Čas strávený nenáročnou prechádzkou bude určite jedinečný.
Malokarpatská vínna cesta

Malokarpatská vínna cesta

Spoznať skvelé vína v okolí Bratislavy máte možnosť na výletoch po Malokarpatskej vínnej ceste vedúcej cez Bratislavu, Svätý Jur, Pezinok, Modru a zakončenej v Trnave. Malokarpatská vínna cesta Vám ponúka kvalitné vína a gastronomické špeciality, krásnu prírodu a kultúrno-historické pamiatky.
Malokarpatské múzeum Pezinok

Malokarpatské múzeum Pezinok

Malokarpatské múzeum v Pezinku je svojou expozíciou zamerané na vinohradníctvo a vinárstvo najmä z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Múzeum vás pozýva do zrekonštruovanej budovy aj na degustáciu malokarpatských vín.
Marianka

Marianka

Známe pútnicke miesto nachádzajúce sa v okrese Malacky. Marianka, ako najstaršie pútnické miesto na Slovensku, sa teší záujmu veriacich aj v zahraničí. Ponúka pútnický a exercičný dom a históriu zahalenú legendami.
Městská radnice Komárno

Městská radnice Komárno

Přijďte si prohlédnout nejpřesvědčivější neorenesanční památku Komárna. Městská Radnice Vám nabízí historii poznamenanou přírodními katastrofami, příjemnou atmosféru náměstí gen. Klapky.
Moravská cyklotrasa

Moravská cyklotrasa

Na západnej strane Bratislavského samosprávneho kraja sa nachádza Moravská cyklomagistrála, ktorá vedie popri rieke Morava a je dlhá 55 km. Nezabudnuteľný zážitok ponúka cyklotrasa po línii bývalej "železnej opony" a nedoknutá príroda, ticho a fauna.
Múzeum vodného mlynárstva v Kolárove

Múzeum vodného mlynárstva v Kolárove

Navštívte prírodný areál plávajúceho vodného mlyna pri meste Kolárovo. Areál bol vybudovaný ako súčasť kultúrnej pamiatky Plávajúci mlyn. Vodný mlyn Vám ponúka faunu a flóru lužného lesa, zachovaný zemný val "Hradu mieru", jeden z najdlhších drevených mostov v Európe.
Múzeum historických zbraní Bratislava

Múzeum historických zbraní Bratislava

Jediná zachovaná brána z pôvodných štyroch bratislavských brán v mestskom opevnení je Michalská brána. Michalská brána Vám ponúka Múzeum zbraní, výhľad na celé Staré mesto.
Nádvorie Európy - Komárno

Nádvorie Európy - Komárno

Jedinečné stavebné dielo architektov z Ateliéru Európa s rozlohou 6500 m2. Na Nádvorí Európy v Komárne nájdete architektúru jednotlivých oblastí Európy a funkčnú kópiu pôvodnej studne z roku 1878.
Po stopách Pálffyovcov na Dolnom Záhorí

Po stopách Pálffyovcov na Dolnom Záhorí

Zažite nezabudnuteľný zážitok po stopách rodu Pálffyovcov. Ponúkajú rôzne pamiatky: Kláštor a Chrám Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, Pálffyovskú lipu, Zámocký park, či Pálffyovský kaštieľ.
Slovenské národné múzeum Bratislava

Prírodovedné múzeum Bratislava

Najväčšie múzeum prírodovedného zamerania na Slovensku, ktoré nemôžete v žiadnom prípade vynechať. Prírodovedné múzeum ponúka 2,4 milióna stálych exponátov, Archeologické múzeum, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum Maďarov na Slovensku.
Rímsky tábor Iža

Rímsky tábor Iža

Kúsok od Komárna sa v lokalite Leányvár nachádzajú zvyšky rímskeho opevneného vojenského tábora a rímskej osady Kelemantia. Rímsky tábor v Iži Vám ponúka zvyšok najväčšej rímskej stavby za hranicami impéria a počas leta odborný výklad od historikov.
Rímsky tábor Iža

Slovenská národná galéria Bratislava

Ponúka to najunikátnejšie z umenia, ktoré možno na Slovensku nájsť. V Slovenskej národnej galérii nájdete cca 55 000 diel vrátane umenia európskej proveniencie, množstvo sezónnych výstav a kultúrnych podujatí.
STM - Múzeum dopravy Bratislava

STM - Múzeum dopravy Bratislava

Prvé slovenské múzeum dopravy, ktoré bolo otvorené dňa 24.6.1999. Návštevník v múzeu môže vidieť zbierku vozidiel, bicykle, osobné a nákladné automobily, prototypy i vojenské vozidlá, parné, motorové a elektrické rušne.
Štúrovo

Štúrovo

Mesto ležiace na ľavom brehu Dunaja na Slovensko-maďarskej hranici. Štúrovo je najjužnejšie mesto na Slovensku, ktoré priťahuje tisíce návštevníkov svojim zaujímavým kúpeľným prostredím.
Termálne kúpalisko Komárno

Termálne kúpalisko Komárno

Pramene obsahujú minerálne látky, ktoré majú veľmi priaznivé účinky na kĺbové, reumatické a ženské choroby.
THERMAL CORVINUS Veľký Meder

THERMAL CORVINUS Veľký Meder

Vychutnajte si kráľovský zážitok z vody 365 dní v roku! THERMAL CORVINUS Veľký Meder ponúka geotermálnu vodu od 25 do 38 °C, maximálnu zábavu pre celú rodinu, interaktívne vodné ihrisko.
VADAŠ Thermal Štúrovo

VADAŠ Thermal Štúrovo

Navštívte rekreačný komplex, slávny aj za hranicami. Svojou kapacitou nad 10 000 návštevníkov ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka - bazény rôznej veľkosti, krytú plaváreň, jedinečný bazén s umelým vlnobitím a termálnu vodu s teplotou 39 °C.
Vínna cesta Búč

Vínna cesta Búč

Jedným z najväčších pokladov euroregiónu Ister-Granum je vinič. Kedysi bolo toto územie vinárskou oblasťou ostrihomských arcibiskupov a zdá sa, že sa táto vinárska oblasť opäť prebúdza k životu. Vínna cesta v tomto regióne Vás láka Belianskym vínom a legendárnou kamenínskou „Iszomfalvou“.
Vodné dielo Gabčíkovo

Vodné dielo Gabčíkovo

Vodné dielo Gabčíkovo leží na Dunaji poniže Bratislavy. Jeho účelom je najmä ochrana pred povodňami, ktoré na priľahlom území Dunaja spôsobili už viackrát katastrofické záplavy. Pri jeho máte možnosť vidieť harmóniu záujmov človeka a potrieb prírody, prekrásnu prírodu a pohostinných ľudí, či ukážku plynulej celoročnej plavby.
WHITE EUROVALLEY Golf Park Malacky

WHITE EUROVALLEY Golf Park Malacky

Navštívte WHITE EUROVALLEY golf park Malacky. Je to prekrásne Golfové centrum v Bratislavskom kraji, ktoré Vám ponúka nasledovné zóny, ako golfovú akadémiu, ihrisko Public, ihrisko White.
ZOO Bratislava

ZOO Bratislava

Navštívte ZOO v prekrásnej prírode, ktorá sa ako prvá v Európe pýší odchovom mláďat chráneného Rysa ostrovida. V ZOO a Dinopark Bratislava si nenechajte ujsť 96 hektárov so 720 cicavcami, 200 vtákmi a 40 plazmi, 3D kino, paleontologické ihrisko a Dinopark.
Zoya Museum Modra

Zoya Museum Modra

Zoya Museum v Modre láka svojou výstavou najmä návštevníkov moderného umenia.
Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislavskom kraji

Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislavskom kraji

Pozývame vás navštíviť pamiatky židovského kultúrneho dedičstva. V Bratislavskom kraji nájdete Pamätník Chatama Sofera a Múzeum židovskej kultúry v Bratislave, a synagógy v Bratislave, Malackách a Stupave.
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie