Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Hvezdáreň v Hurbanove

nahlad

O vznik najstaršej hvezdárne na Slovensku, v Hurbanove, sa zaslúžil dr. Mikuláš Konkoly-Thege. Astrofyzikálne observatórium, ako jedno z prvých v Európe bolo založené v roku 1871 a koncom 19. storočia patrilo aj medzi najlepšie vybavené.

Dr. Konkoly zasvätil celý život rozvoju vedy a vedeckého poznania. Dokladom jeho vedeckej činnosti je aj 40 pôvodných vedeckých a odborných prác. V obave, že po jeho smrti hvezdáreň zanikne a jej prístroje sa prestanú používať, celý svoj majetok, dom, záhradu a všetko zariadenie observatórií venoval štátu (18. 5. 1899) pod podmienkou, že hvezdáreň zostane v Hurbanove, a kým on ako jej zakladateľ žije, bude jej neplateným riaditeľom.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Október - Marec Po - Pi Hromadné exkurzie o 8.45, 10.15, 13.00
Apríl - September Pi 17.30 - program v planetáriu pre individuálnych návštevníkov
Júl - August Po - Pi Vstupy aj pre individuálnych návštevníkov
Celoročne So, Ne a štátne sviatky Zatvorené

Kontaktné údaje:

  • Telefón: 00421/35/760 24 84
  • Fax: 00421/35/760 2487
  • www.suh.sk

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie