Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Hrad Ľubovňa

nahlad

Majestátny starobylý hrad Ľubovňa bol postavený po roku 1292 z iniciatívy uhorského kráľa Ondreja III. Ako hraničný strážny hrad chránil obchodné cesty do Poľska. Do jeho histórie sa zapísali významné uhorské i poľské šľachtické rody. Viac ako 350 rokov na hrade sídlili poľskí správcovia zálohovanej časti Spiša. Hrad svojimi návštevami poctili uhorskí i poľskí králi – Mária, Žigmund Luxemburský, Vladislav II. Jagiełło, Ján Albrecht, Ján Kazimír, Ján Sobieski. V rokoch 1655 – 1661 boli na hrade uschované poľské korunovačné klenoty. V hradnej kaplnke sú dnes vystavené ich repliky – koruna, jablko, žezlo a korunovačný plášť Stanislava Augusta Poniatowského. V roku 1768 spoznal hradné väzenie slávny dobrodruh Móric Beňovský, ktorý sa napokon stal kráľom Madagaskaru. K najcennejším objektom hradu patrí hlavná veža (Nebojsa), ktorá sa zachovala zo stredovekých čias. Na šiestom poschodí je rozhľadňa s 360° výhľadom na okolie. Tesne pod hradom sa nachádza unikátny prírodný skanzen, ktorý sa určite oplatí navštíviť.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Máj - September Po - Ne 9.00 - 18.00 (posledný vstup o 17.00)
Október - Apríl Ut - Ne 10.00 - 15.00 (posledný vstup o 14.00)

Cenník:

Vstup Cena
Dospelí 4,00 €
Deti (6 - 19 rokov), Študenti 2,00 €
Seniori 3,00 €
Poplatok za fotografovanie zdarma
Poplatok za kamerovanie zdarma
Rodinná vstupenka 2 rodičia+max. 4 deti do 15 rokov 9,00 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie