Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Hrad Šomoška

nahlad

Hrad Šomoška je zrúcanina hradu v chotári obce Šiatorská Bukovinka. Postavený bol koncom 13. a začiatkom 14. storočia z čadičových kvádrov ťažených priamo v hradnom kopci. Pri stavbe bol odkrytý aj známy „kamenný vodopád“. Hrad zachránila konzervácia a čiastočná rekonštrukcia, začatá v roku 1972 a rozsiahla rekonštrukcia ukončená v roku 2000. Posledná rekonštrukcia hradu plne obnovila západnú delovú baštu ako aj severné hradné múry so vstupnou bránou. Hradný kopec tvorí národná prírodná rezervácia Šomoška.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie