Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Hrad Lietava

nahlad

Zrúcanina mohutnej stredovekej pevnosti hradu Lietava sa vypína nad okolím Žiliny a patrí k najrozsiahleším na Slovensku. V stredoveku bol hrad Lietava považovaný za nedobytný a pod jeho panstvo patrilo široké okolie. Hrad vznikol začiatkom 14. storočia a jeho prvým známym majiteľom bol Matúš Čák Trenčiansky. Hrad Lietava je ideálnym miestom na turistiku a odmenou za jeho výstup je prekrásny výhľad na okolitú krajinu.

Hrad je voľne prístupný.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie