Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Hrad Devín

nahlad

Monumentálny, historický hrad Devín stojí na strategickej mohutnej skale nad sútokom riek Dunaj a Morava a dnes je súčasťou mesta Bratislava. Hrad Devín je jedným z najstarších slovenských hradov, jeho písomné doklady siahajú až do roku 864. Písala sa na „ňom“ najstaršia história Slovákov a Slovenska. Jeho územie však bolo osídlené už dávno predtým – archeologický výskum odhalil nálezy už z doby kamennej. Zachovali sa aj pamiatky z čias eneolitu. Hrad Devín bol dôležitou historickou križovatkou ciest, ktorú ako vojenskú základňu využívali v 2. storočí Rimania. Po zániku Veľkomoravskej ríše sa majitelia hradu menili, až v 18. storočí hrad začal pustnúť a postupne sa z neho stávali ruiny. Dnes je hrad Devín prekrásnou starobylou zrekonštruovanou pamiatkou s expozíciami z minulosti Slovanov a unikátnou dochovanou hradnou studňou s hĺbkou až 55 metrov. Jedinečným zážitkom je aj výlet na hrad výhliadkovou loďou z Bratislavy alebo z neďalekého rakúskeho Hainburgu s netradičným občerstvením v útulných rybích reštauráciách v uličkách hradnej dedinky Devín.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Október - Apríl Ut - Ne 10.00 - 17.00 (posledný vstup o 16.30)
Máj - September Ut - Pia 10.00 - 17.00 (posledný vstup o 16.30)
  So, Ne 10.00 - 19.00 (posledný vstup o 18.30)

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie