Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Hrad Červený kameň

nahlad

Mohutný a najkrajší zachovalý hrad pri Bratislave, dobre viditeľný najmä z väčších diaľok. Pôvodne to bol kráľovský hrad a jeho história spadá až do 13. storočia. V 16. Storočí bol prestavaný na pevnosť a stal sa vrcholným architektonickým predstaviteľom vtedajšej obrannej stratégie. Od roku 1583 až do druhej svetovej vojny je jeho história a osídlenie spojené s významným uhorským rodom Pálfiovcov, ktorý ho počas týchto rokov prestaval na reprezentačné sídlo. V súčasnosti sa v hrade nachádza múzeum, prezentujúce historické bývanie šľachty. Pre svoje úchvatné interiéry aj exteriéry s bohatou štukovou a freskovou výzdobou interiérov bol hrad využívaný na natáčanie filmov a rozprávok známych v Európe aj vo svete – patria k nim napríklad Princezná Fantagiró, Dračie srdce alebo Cinka Panna. Čaro rozprávok navodzuje aj prekrásna mohutná lipová alej vedúca k vstupnej bráne areálu, ktorá sa zachovala z čias barokových záhradných úprav okolia hradu.

Otváracie hodiny:

Okruh Sezóna Deň Otváracie hodiny
Muzeálny okruh Máj - September Po - Ne 9.00 - 17.00 (prehliadka každú celú hodinu)
  Október - Apríl Ut - Ne 9.30 - 15.30 (prehliadky o 9.30, 11.30, 13.30, 15.30)
Okruh renesančná pevnosť Júl, August Po - Ne prehliadky vždy o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 (v zlom počasí sa nekonajú)
  Máj, Jún, September Po - Ne prehliadky vždy o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 (v zlom počasí sa nekonajú)

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie