Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Hrad Čachtice

nahlad

Čachtický hrad je prekrásna zrúcanina, ktorá poskytuje nádherný výhľad na okolie. Kvôli povesti o krvavej a nemilosrdnej grófke Báthoryovej je hrad Čachtice nazývaný tajomným hradom v Karpatoch. Preslávila ho Alžbeta Báthoryová, ktorá tu žila na prelome 16. a 17. storočia. Legenda hovorí, že „krvavá“ grófka dala zavraždiť až 600 mladých dievčat, ktorých krv jej slúžila ako kúpeľ, aby sa naplnil jej sen o večnej mladosti a kráse. Príbeh „krvavej grófky“, ktorá zomrela v roku 1614, bol naposledy spracovaný ako historický veľkofilm v réžii známeho slovenského režiséra Juraja Jakubiska a získal uznanie aj v zahraničí.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie