Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Hrad Beckov

nahlad

Zrúcanina hradu sa vypína sa 50 metrov vysokom brale nad obcou Beckov. História hradu láka viacerými povesťami a aj preto je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Hrad Beckov láka turistov viacerými povesťami. Jedna z nich hovorí, že názov hradu sa odvodzuje od mena šaša Becka, pre ktorého dal hrad vybudovať vojvoda Ctibor. Ďalšia zase hovorí o tom, že hradný pán zhodil zo skaly svojho sluhu za to, že ten mu chrániac svoje dieťa zabil jeho obľúbeného psa. Sluha pri páde zo skaly zakričal, že sa v smrti stretnú do roka a do dňa. A ako povesť hovorí, presne v tomto čase hradného pána uštipla vretenica a on slepý spadol do priepasti. Pre svoju malebnú krásu bol hrad Beckov vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a vďaka svojej histórii patrí k najvyhľadávanejším zrúcaninám na Slovensku.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie