Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Odporúčané historické pamiatky na Slovensku

Keď sa chcete stretnúť s históriou, najlepším miestom na stretávku s ňou je Slovensko. Nájdete v ňom hrady, zámky, kaštiele aj zachovalé zrúcaniny. Hrdé katedrály, maličké kostolíky, ľudové skanzeny a malebné dedinky s drevenými domčekmi pamätajúce si minulé storočia. Nájdeme tu viac ako 180 hradov a zámkov a približne 400 kaštieľov. Týčia sa väčšinou na vysokých bralách, pretože v minulosti sa ich majitelia museli chrániť pred nájazdmi nepriateľov a slúžili im ako pevnosti. Ich história spadá do stredoveku a väčšina z nich bola postavená v 13. storočí. Pod vplyvom bitiek a dobyvačných vojen z nich mnohé vyhoreli, väčšinu sa však podarilo zrekonštruovať a dnes poskytujú návštevníkom neopakovateľný dotyk s dávnymi časmi.

Ponúkame Vám zoznam vybraných historických pamiatok:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie